
| Parameter | Value |
|---|---|
| Tolerance | 0.001 % |
| ESR (Equivalent Series Resistance) | 50 kΩ |
| Length | 8 mm |
| Width | 3.81 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 4 |
| Height | 2.4892 mm |
| Packaging | Reel |
| Depth | 3.8 mm |
| Lead Free | Lead Free |
| RoHS | Compliant |
| REACH SVHC | Unknown |
| Frequency | 32.768 kHz |
| Frequency Tolerance | 0.001 % |
| Load Capacitance | 12.5 pF |
| Series Resistance | 50 kΩ |
| Schedule B | 8541600025 |
| Operating Mode | Fundamental |
| Height - Seated (Max) | 2.5 mm |
| Drive Level | 1 µW |
Stock: 13941
Distributors
pcbx
Unit Price$0.77627
Ext.Price$0.77627
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.77627 | $0.77627 |
| 10 | $0.64462 | $6.44620 |
| 25 | $0.62860 | $15.71500 |
| 50 | $0.61299 | $30.64950 |
| 100 | $0.57537 | $57.53700 |
| 300 | $0.53044 | $159.13200 |
| 500 | $0.48902 | $244.51000 |
| 1000 | $0.45030 | $450.30000 |
| 3000 | $0.41464 | $1243.92000 |
